Спорт

Барса доближи лидерите след успех над Реал Сосиедад

Барселона стигна до ценни три точки у дома срещу Реал Сосиедад след успех с 2:1 в двубой от испанската Ла Лига. На „Камп Ноу“ домакините изостанаха в резултата след точната интервенция на Уилиан Жозе в 27-та минута, но малко след това Жорди Алба възстанови паритета.

Каталунците са на шест точки от първата позиция в Ла Лига.

Още до почивката възпитаниците на Роналд Куман осъществиха пълен обрат чрез Френки де Йонг. След почивката играта бе равностойна, като в крайна сметка каталунците удържаха преднината си и така събраха актив от 20 точки.

Тимът вече е на шест точки от Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад и шампиона Реал Мадрид, като има един мач повече от Атлетико и съответно два и един по-малко от баските и Кралския клуб. В следващия кръг Барселона приема у дома Валенсия, докато Сосиедад гостува на Леванте. /БГНЕС