Спорт

Сан Антонио спря серията от пет поредни победи на Милуоки

Тимът на Сан Антонио надигра убедително у дома Милуоки Бъкс със 126:104 в пореден двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Сан Антонио напомни за най-добрите си дни, побеждавайки лидера на Изток Милуоки.

Лидерите в Източната конференция започнаха по-добре срещата и поведоха със седем точки разлика, но домакините се окопитиха и дръпнаха с пет след края на първата четвърт. Дистанцията между двата отбора се увеличи след втората и на почивката беше вече 13. В крайна сметка тексасци спечелиха с 22 точки, нанасяйки първо поражение на „елените“ след загубата от Филаделфия 76-ърс на Коледа и първо след пет поредни победи. Бъкс губят за първи път от тим, който е с негативен баланс – Сан Антонио вече е с показатели 15-20 след успеха.

Въпреки загубата си Милуоки остава с най-добър баланс в лигата – 32-5. Най-резултатен за победителите бе ДеМар ДеРозан с 25 точки, към които прибави и седем асистенции, а Пати Милс добави 21 от пейката. За лидерите на Изток Янис Адетекумбо отново бе над всички с 24 точки, 12 борби и 8 асистенции. В следващите си мачове Сан Антонио играе с Бостън Селтикс, а Милуоки Бъкс гостува на Голдън Стейт Уориърс.