Спорт

Челси изхвърли Ливърпул от ФА Къп

На “Стамфорд Бридж” Ливърпул допусна второ поредно поражение.

Отборът на Челси се класира за четвъртфиналите на Купата на Футболната асоциация, след като победи Ливърпул с 2:0 у дома. На “Стамфорд Бридж” мърсисайдци допуснаха второ поредно поражение и общо трето в последните си четири мача, и се простиха с шансовете си да постигнат требъл в края на сезона.

Мениджърът на “червените” Юрген Клоп заложи на част от играчите, които по-рядко попадат в игра, включително Адриан, Къртис Джоунс, Неко Уилямс, Дивок Ориги и Такуми Минамино, докато за “сините” титуляри бяха Кепа, Рос Баркли, Бари Гилмор и Педро. В 13-та минута гостите загубиха топката пред собственото си наказателно поле и Уилиан откри резултата със силен изстрел, като с основна вина за попадението е и Адриан, който се намеси неубедително. При завръщането си под рамката на вратата Кепа се отчете с пет спасявания, а в 64-та минута Рос Баркли покачи на 2:0 след самостоятелна акция и точен удар от далечна разстояние.

До края играчите на Ливърпул така и не успяха да отговорят на предизвикателството и се разделиха с турнира, докато възпитаниците на Франк Лампард продължават напред.

За четвъртфиналите на надпреварата се класираха още Нюкасъл и Шефилд Юнайтед. “Свраките” победиха УБА с 3:2 като гост, докато “остриетата” се наложиха над Рединг с 2:1 като гост след продължения. Тази вечер предстоят още три мача от осминафиналите на ФА Къп: Лестър – Бирмингам Сити, Шефилд Уензди – Манчестър Сити и Тотнъм – Норич. /БГНЕС