Спорт

Порто се спъна при гостуването на Пасош Ферейра

Шампионът на Примейра лига Порто допусна нова грешна стъпка от началото на сезона, след като отстъпи при визитата си на Пасош Ферейра с 2:3 в първи двубой от шестия кръг на първенството.

Играчите на Порто сбъркаха за трети път от началото на кампанията във вътрешния шампионат.

Дор Жан и Стефан Еустакио дадоха изненадващ аванс на домакините, преди Сержо Оливейра да намали за Порто след точно изпълнена дузпа в края на първата част. След около час игра Бруно Коста върна жеста с реализиран единадесетметров наказателен удар за Ферейра, а крайният резултат бе оформен от Отавио десетина минути преди края на редовното време.

Така, Порто загуби за втори път от началото на сезона в Примейра лига и може да изостане рано-рано с цели осем точки от големия си съперник Бенфика, който стартира перфектно с пет успеха от първите си пет срещи и гостува на Боавища в понеделник.

Пасош Ферейра е шести в подреждането с актив от осем точки. В следващия кръг Порто приема у дома Портимонензе, а Ферейра са гости на Морейрензе. /БГНЕС